Delegowanie pracy It na zewnątrz – dlaczego to się opłaca?

Trudno zatrudnić do pracy jednego specjalistę IT bez dalszego doprecyzowania. Trudno byłoby też określić zakres jego obowiązków, bo mogłoby się okazać, że potrzebujesz kogoś o bardzo rozległej wiedzy i wielu umiejętnościach.  Pracownik IT może być specjalistą od baz danych, od administracji serwerami, programistą Java, wdrożeniowcem serwisantem, operatorem itd. Może się zdarzyć, że potrzebujesz kilku specjalistów z różnych obszarów, natomiast nie możesz sobie pozwolić na ciągłe zwiększanie kosztów.

Kosztowna i długa rekrutacja

Firmy, które jednak decydują się na zatrudnienie wyspecjalizowanych pracowników, informatyków niejednokrotnie zmuszone są na długi i kosztowny proces pozyskiwania pracownika. Nie oznacza to, że zakończenie etapu będzie sukcesem i pracownik faktycznie się sprawdzi. Nie zawsze też pracodawca dysponuje odpowiednim czasem i narzędziami by już na etapie rekrutacji przetestować wiedze i umiejętności, zaś w obecnie trwającym rynkiem pracy pracownika znalezienie lojalnego specjalisty IT na stałe będzie utrudnione.

Pracownik IT – też człowiek

Załóżmy, że zatrudniłeś super specjalistę, ma obszerną wiedzę i umiejętności, masz do niego stuprocentowe zaufanie. Masz pewność, że Twoje dane są bezpieczne, sprzęt jest odpowiednio serwisowany i zabezpieczony. Jednak ta osoba to też człowiek. Może potrzebować urlopu na żądanie, może niespodziewanie zachorować ( odpukać!). Nawet jeśli nic podobnego nie będzie miało miejsca ma prawo skorzystać z prawa do urlopu. Czy masz kogoś kto potrafi go zastąpić? Jeśli jest jedynym w firmie specjalistą IT – problem będzie ogromny. Bowiem szybkie reagowanie na problemy ma tu ogromne znaczenie.

Outsourcing IT – rozwiązanie elastyczne i efektywne

Jeśli prowadzisz mała czy średnią działalność, a nawet jeśli jesteś dużym przedsiębiorcą skorzystaj z delegowania procesów na zewnątrz. Tak jak ma to miejsce z usługami księgowymi, BHP itd. ‘

Outsourcing to właśnie przekazywanie zadań i projektów do wykonania firmie na zewnątrz. Oczywiście taka firma musi posiadać odpowiednią wiedze i doświadczenie. TO firma zewnętrza zdejmie od Ciebie odpowiedzialność za powierzone dane, sprzęt, wybrane obowiązki a Ty możesz przeznaczyć zaoszczędzony czas i pieniądze na rozwój innych obszarów swojego biznesu.

Zwiększ efektywność pracy swoją i Twoich pracowników. Oszczędź swój czas i swoje pieniądze.